Propozice

 

PROPOZICE MUHUMAN 2023

 • Datum akce:

Závod se koná v sobotu 13.5.2023 v areálu kempu Tanvaldský Špičák.
Prezentace družstev i jednotlivců je v pátek 12.5. od 17:00 do 18:00 hodin nebo v sobotu, v den startu od 7:30 do 8:30 hodin v areálu kempu u věže rozhodčích.

 •  Kategorie:

Titul MUHUMAN 2023 nadále náleží nejrychlejšímu družstvu ze všech kategorií týmů.

Vyhlašujeme následující kategorie:

 1. Tým (bez omezení věku)                      např. 80 letý lezec, 50 letý biker a 16 letý běžec
 2. Tým Veteráni                                           všichni borci v týmu starší 45 let
 3. Tým ženy                                                      tým složený pouze z žen a dívek
 4. Tým smíšený (MIX)                                tým ve složení min. jedna žena
 5. Tým smíšený (MIX JUNIOR)             tým ve složení min. jedna dívka do 15 let
 6. Tým chlapci                                                tým chlapců do 15 let
 7. Tým dívky                                                    tým dívek do 15 let
 8. Jednotlivec MUŽ
 9. Jednotlivec ŽENA         

Pro dětské kategorie týmů Chlapci, Dívky a Junior MIX platí stejná pravidla a trasy jako pro hlavní závod. Lezec nebo lezkyně dětského týmu ale vynáší na Špičák pouze 5 kg a také startovné je sníženo na 120,- Kč za celý dětský tým.

 • Popis závodu:

Družstvo tvoří lezec, cyklista a běžec. Hromadný start závodu je v 9:30 hodin u kempu Tanvaldský Špičák. Pozor změna – štafetu rozebíhají lezci. Ti s vlastní povinnou zátěží ( batoh, krosna, vesta ) vylezou na vrchol Špičáku, kde zátěž odloží a nalehko seběhnou do kempu Tanvaldský Špičák na předávku svému cyklistovi. Cyklista absolvuje cca 10-ti kilometrový okruh v jihovýchodním úbočí Špičáku a v kempu předá štafetu svému bežci. Ten Špičák oběhne a proběhnutím cíle v kempu se zastaví čas celého týmu.

Jednotlivec leze, jede a běží to samé a ve stejném pořadí, co borci v družstvu. Je na to ale sám.

 • Podmínky účasti:

Přihlásit se mohou závodníci, kterým je v den závodu 18 a více let. Mladší 18 let se mohou  přihlásit a po té startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.
Do kategorie jednotlivci se mohou přihlásit a startovat jen osoby, kterým je v den závodu 18 a více let.

Lezec: musí mít vlastní batoh, krosnu nebo vestu s povinnou zátěží. Muži 30 kg, ženy mohou vynášet 15 kg ( podmínkou k získání titulu MUHUMAN 2023 je vynáška maximální, tedy 30 kg zátěže. V případě zamýšleného útoku na titul tedy musí i lezkyně nést celých 30 kg ). Hůlky jsou povoleny a nejsou součástí zátěže. Pořadatel bude vážit každý batoh ( krosnu, vestu ) až na vrcholu Špičáku, lezec ale nemusí u vážení asistovat a ztrácet tak drahocenné vteřiny.

Cyklista: musí mít cyklistickou přilbu, doporučeno je kolo vhodné do terénu. Cyklisté jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu.

Běžec: doporučeny jsou běžecké boty vhodné do terénu.

 • Přihlášky:

Přihlášku podávejte prostřednictvím on-line přihlášky . Platbu proveďte převodem na účet TJ Tanvald č.ú. 0961506369/0800, jako var. symbol prosím uveďte datum narození plátce ve formátu RRMMDD a do zprávy pro příjemce i název týmu, příp. jednotlivce. V hotovosti lze startovné uhradit přímo u Honzy Kuny. Seznam přihlášených se generuje ručně až po odsouhlasení, takže se zobrazuje s mírným zpožděním.

 • Uzávěrka přihlášek:

Přihlášky se přijímají do středy 10.5.2023 do 8:30 hod. Po uzavření Online přihlášek si pořadatel vyhrazuje právo zpoplatnit druhou a každou další změnu v přihlášce částkou 100,- Kč.

 • Startovné:

Základní startovné je 1500,- Kč za tým a 700,- Kč za jednotlivce. Pro přihlášky podané a zaplacené do 30.4.2023 platí zvýhodněné startovné 1200,- Kč za tým a 550,- Kč za jednotlivce.

Pro stávající nebo nově přihlášené členy České asociace extrémních sportů ( ČAES ) platí také zvýhodněné startovné a to až do 3.5.2023 ( zvýhodněné startovné pro členy ČAES bude poskytnuto pouze v případě uvedení rodného čísla všech členů do přihlášky z důvodu kontroly členství ).

V ceně startovného je pro každého občerstvení v cíli, měřící a výsledkový servis, pro lezce svoz horolezecké zátěže ze Špičáku do kempu, automatické zařazení do losování tomboly a sportovní čelenka závodu pro všechny přihlášené do 17. dubna 2023.

 • Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí.

Za neodevzdání startovního čísla pořadatel účtuje 400.- Kč.  Za neodevzdání čipu pořadatel účtuje 1 000,- Kč. V případě odstoupení ze závodu nevzniká nárok na vrácení startovného. Závodí se za každého počasí. Občerstvení zajištěno.
Pořadatel si vyhrazuje právo požádat předložení dokladu totožnosti pro kontrolu věku účastníků (OP, pas, ŘP,…) Závodníci souhlasí s poskytnutím své e-mailové adresy a r.č. České asociaci extrémních sportů ( CAES ).